تعرفه ساخت انیمیشن تبلیغاتی

ي نويسنده همه چي نويس خوش ذوق

تعرفه ساخت انیمیشن تبلیغاتی

۹۰ بازديد

زمانیکه نام تبلیغاتی را روی یک پروژه قرار می‌دهیم کمی از ماهیت اصلی آن موضوع باید جدا شویم؛ چرا که موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. شرکت تبلیغاتی پارت انیمیشن  بعنوان یک شرکت ساخت انیمیشن تبلیغاتی شناخته می‌شود که علاوه بر انیمیشن تبلیغاتی در زمینه تولید کلیپ کوتاه تبلیغاتی (تیزر تبلیغاتی) و موشن گرافیک تبلیغاتی نیز فعالیت می‌نماید. ما شرایط تولید انیمیشن تبلیغاتی بصورت تخصصی را رعایت می‌کنیم و می‌دانیم چه عواملی در این زمینه تاثیرگذار است.

انیمیشن تبلیغاتی چیست؟

به طور ساده، یک انیمیشن تبلیغاتی، ویدیو یا تصویری تکرارشونده به صورت حلقه‌ای بوده و در آنلاین مارکتینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش تبلیغات از سال‌ها پیش مرسوم شده است، اما با توجه به پی بردن کسب و کارها به قدرت بالای نفوذ آن در ذهن کاربران، مدیران بیزینس‌های بیشتری به آن رو می‌آورند.

استفاده از انیمیشن در تبلیغات معمولا در قالب یک حلقه تکرارشونده به صورت بینهایت است، به طوری که بعد از رسیدن به آخرین فریم، پخش به صورت یکپارچه از اولین فریم ادامه پیدا کند. کاربر نباید در ابتدا متوجه این تکرار شود. در این نوع ویدیوهای تبلیغاتی می‌توان هر نوع محتوایی، از اعلام در راه بودن یا معرفی یک محصول جدید گرفته تا نحوه استفاده از محصولات کنونی، را گنجاند.

ابتدای سال ۲۰۱۸ شرکت فیس بوک اعلام کرد امکان ارائه انیمیشن‌هایی در قالب فایل GIF به جای بنرهای تصویری و ثابت توسط شرکت‌های همکار، به منظور تبلیغات بنری در شبکه اجتماعی فیس بوک، فراهم شده است. تحقیقات نشان داده کاربران، در مقایسه با یک محتوای بصری ثابت و استاتیک، بیشتر به تحرک و پویایی توجه می‌کنند. مزیت ساخت انیمیشن تبلیغاتی به جای ویدیوهای عادی این است که نیازی به کلیک کردن روی دکمه پخش وجود نداشته و ابتدا و انتهایی وجود ندارد؛ مادامی که کاربر در صفحه قرار دارد، مجموعه‌ای از فریم‌های بهم چسبیده را مشاهده خواهد کرد.

امروز فید شبکه‌های اجتماعی همچون فیس بوک و لینکدین، مملو از محتواهای اسپانسر شده، محتواهای تولید شده به دست صفحه‌های مورد علاقه و مخصوصا محتواهای ایجاد شده توسط دوستان و همکارانتان است. به همین دلیل به منظور جلب توجه یک کاربر پیش از اسکرول کردن و رد شدن وی از بخش کنونی در صفحه، دو یا سه ثانیه بیشتر فرصت ندارید. به همین دلیل در زمان ساخت انیمیشن تبلیغاتی باید تلاش کنید زمان آن را به ۵ الی ۶ ثانیه کاهش بدهید. به عنوان نمونه شرکت Pearl Capital در پلتفرم‌های مختلف، از انیمیشن تبلیغاتی زیر به منظور معرفی اپلیکیشن موبایل خود استفاده کرده است.

قدرت انیمیشن تبلیغاتی را دست کم نگیرید

انیمیشن تبلیغاتی روشی قدرتمند و بسیار پربازده است، چرا که با استفاده از آن قادر به سرگرم کردن مخاطب در زمانی کوتاه خواهید بود. وقتی برای معرفی کسب و کار خود، به انیمیشن یا موشن گرافیک رو می‌آورید، آزادی عمل بسیار زیادی در اختیار دارید، به طوری که هر ایده خلاقانه‌ شما تبدیل به یک محتوای ویدیویی خواهد شد. این در حالی است که در صورت ساخت یک تیزر واقعی، شاید قادر به مهیا کردن محیط مورد نظر، کاراکترهای دلخواه و از همه مهمتر بروز یک سری رویداد خاص نباشید.

انیمیشن‌سازی با گذر زمان بیشتر و بیشتر پیشرفته کرد. به موازات آن، دسترسی و امکان استفاده از آن نیز برای افراد و شرکت‌های بیشتری فراهم شد. امروز استفاده از انیمیشن تبلیغاتی به منظور برندسازی محدود به شرکت‌های بزرگ نبوده و هر کسب و کار کوچکی قادر به بهره بردن از آن‌ به نفع خود است. از طرفی به خاطر نرم افزارها و ابزارهای حرفه‌ای جدید، ساخت یک انیمیشن تبلیغاتی به زمان چندان زیادی نیاز ندارد.

حین ساخت انیمیشن تبلیغاتی به کاراکترهایی که در آن استفاده می‌کنید توجه داشته باشید. همانطور که می‌دانید، یک سری شخصیت‌های کارتونی در انحصار شرکت‌های خاصی قرار داشته و در صورت استفاده از آن‌ها، کپی رایت را زیر پا گذاشته‌اید. اگر واقعا در پی برندسازی هستید، بهتر است زمان کافی صرف کرده و یک شخصیت کارتونی منحصربه‌فرد برای برندتان خلق کنید. تاثیرگذاری آن در ذهن کاربران از آن چه تصور می‌کنید بیشتر است!

تاثیر استفاده از انیمیشن در تبلیغات

۹۰ درصد اطلاعات منتقل شده به مغز ما بصری است. این دسته اطلاعات ۶۰ هزار مرتبه سریع‌تر از متن پردازش می‌شوند. در دنیای محتوا، عقیده بر این است یک عکس، بهتر از هزاران کلمه یک مفهوم را منتقل می‌کند. توانایی یک ویدیو در این زمینه در مقایسه با عکس، غیر قابل مقایسه است. ساخت ویدیوی تبلیغاتی بسیار موثرتر از ارتباط کلامی با مخاطبان بوده و دیگران را بیشتر به همکاری و تلاش برای شناخت شما متقاعد خواهد کرد.

مقرون به صرفه و اقتصادی بودن، یکی دیگر از مزیت‌های بهره بردن از این نوع محتواهای ویدیویی توسط یک کسب و کار است. ساخت فیلم تبلیغاتی رئال در مقایسه با ساخت انیمیشن تبلیغاتی زمان و هزینه بیشتری طلب می‌کند. در یک ویدیوی رئال، هزینه بازیگران، موقعیت مکانی و از همه مهمتر هزینه عوامل و تجهیزات فیلمبرداری را باید در نظر گرفت.

در موشن گرافیک بعد از اتمام پروژه به راحتی قادر به اعمال تغییرات و به‌روزرسانی خواهید بود، اما در یک ویدیوی رئال، شاید امکان بازسازی مجدد موقعیت مکانی ابتدایی وجود نداشته یا به صرف زمان و هزینه زیادی نیاز داشته باشد. بعد از بازسازی لوکیشن دقیقا به همان شکل ابتدایی، باید با بازیگران به منظور متقاعد کردنشان برای حضور مجدد در پروژه، وارد مذاکره شوید. به عبارت دیگر، انیمیشن برای اصلاح به زمان کمتری نسبت به یک فیلم تبلیغاتی واقعی نیاز دارد.

از نقطه نظر روان‌شناسی نیز می‌توان به مزیت‌های ساخت انیمیشن تبلیغاتی به جای یک ویدیوی رئال نگاه کرد. وجود نکاتی در موشن گرافیک سبب افزایش جذابیت آن شده و بیننده را به خود جلب خواهد کرد. بر اساس گفته‌های یک روان‌شناس با نام نیکولا دیویس (Nicola Davis)، اگر می‌خواهید کاربران با محتوای شما ارتباط برقرار کنند، انیمیشن یا موشن گرافیک سرمایه‌گذاری ارزشمندی است. کافی است انیمیشن‌های تبلیغاتی قدیمی که سال‌ها پیش دیده‌اید را به خاطر آورده و به ماندگاری آن‌ها در مقایسه با ویدیوهای رئال توجه کنید.

رو آوردن برندهای بزرگ به استفاده از تبلیغاتی انیمیشنی

شرکت‌های بزرگ و مخصوصا استارتاپ‌ها، در مسیر برندینگ، به انیمیشن‌های تبلیغاتی رو آورده‌اند، چرا اکنون ظرفیت بالای آن‌ها در انتقال مفاهیم به خوبی مشخص شده است. این نوع ویدیوهای تبلیغاتی برای فروش محصولات، ارائه سرویس‌ها و مخصوصا نمایش چگونگی استفاده از محصولات و سرویس‌ها بسیار کاربردی هستند. شبکه‌های اجتماعی همچون فیس بوک و لینکدین به طور گسترده از آن‌ها به منظور تشریح ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید پلتفرم خود استفاده می‌کنند.

یک انیمیشن تبلیغاتی می‌تواند هر چیزی، از دموی یک محصول گرفته تا یک تصویر در حال حرکت، باشد. محتوای ویدیویی نهایی ممکن است در قالب فایل گیف، کد اچ‌تی‌ام‌ال یا یک ویدیوی کوتاه عرضه شود. فرمت مورد استفاده بدون در نظر گرفتن محدودیت‌ها در نحوه پخش، اهمیتی ندارد. آن چه به طور واضح در تیزرهای انیمیشنی شرکت‌های بزرگ مشاهده کرده‌ایم، تلاش آن‌ها برای کوتاه‌تر و ساده‌تر کردن ویدیوهای تبلیغاتی این چنینی است.

انیمیشن‌های تبلیغاتی کارتونی

بسیاری از تبلیغات انیمیشنی امروزی به طور ساده از متن و گرافیک تشکیل می‌شوند. اما برای ساخت برخی دیگر زمان و هزینه بیشتری صرف شده و در عوض بازخوردی بهتری نیز دریافت خواهد شد. این دسته تیزرهای انیمیشنی می‌توانند یک رندر سه بعدی از شبیه‌سازی کالای شما یا ویدیوهای لایو اکشن تکرارشونده باشند.

اما دسته بسیار پرمخاطب دیگر، انیمیشن کارتونی است که امروز به طور گسترده در صنعت تبلیغات ورود پیدا کرده است. تفاوت اصلی آن‌ها داشتن مدت زمانی طولانی‌تر است، به طوری که بین ۱ الی ۳ دقیقه زمان دارند. در کمتر کمپین تبلیغاتی از انیمیشن‌های کارتونی کوتاه استفاده می‌شود. مخصوصا اگر حق استفاده از یک شخصیت و کاراکتر کارتونی شناخته شده به منظور استفاده در ویدیوی تبلیغاتی خود را به دست بیاورید، به شکلی باورنکردنی در ذهن کاربر نفوذ خواهید کرد.

چرا ساخت انیمیشن تبلیغاتی به تیزرهای عادی ارجحیت دارد؟

صنعت تبلیغات به طور پیوسته در حال رنگ عوض کردن است و روز به روز راهکارهای جدیدی معرفی می‌شود. به عنوان نمونه امروز شاهد بهره‌گیری از هوش مصنوعی برای تبلیغات هستیم، به طوری که شرکت‌ها، با پی بردن به علاقه‌های کاربر به وسیله ردیابی فعالیت‌های وی در دنیای وب، محصولاتی که احتمال خریدشان توسط این کاربر بالاتر است را در معرض دیدش قرار می‌دهند.

انیمیشن در مقایسه با این راهکار کمی قدیمی‌تر بوده و بر اساس ارزیابی‌ها، تاثیرگذاری بسیار بالای آن به اثبات رسیده است. اگر هنوز به نحوه بهبود حضور برند خود در دنیای آنلاین پی نبرده و در یافتن بهترین محتوا به منظور اشتراک‌گذاری، با هدف جذب مشتری، تردید دارید، ساخت انیمیشن تبلیغاتی پاسخ شما است. برای این گفته دلیل داریم.

گیرایی بالا

اگر در پی جذب مخاطب و وادار کردنش به برقراری ارتباط با محتوای تبلیغاتی خود هستید، باید از انیمیشن تبلیغاتی استفاده کنید. دستیابی به این خواسته از طریق متن بسیار دشوار است. عکس کمی کار را راحت‌تر کرده و تیزر تبلیغاتی، مسیر را بسیار هموار می‌کند. همچنان گیرایی یک ویدیوی عادی در مقایسه با انیمیشن تبلیغاتی به مراتب کمتر است.

برخلاف تصور، جذب شدن به این دسته محتواها منحصر به کودکان نیست. دلیل رو آوردن به این نوع ویدیوهای تبلیغاتی، اثبات تاثیرگذاری بیشتر آن‌ها روی ذهن بیننده از دیدگاه علم روانشناسی است.

کاهش هزینه‌

ساخت انیمیشن تبلیغاتی سبب صرفه‌جویی بسیار زیاد در زمان و هزینه خواهد شد. برخلاف تصور عموم، تیزرهای تبلیغاتی عادی منابع بیشتری طلب کرده و به هزینه بالاتری برای ساخت نیاز دارند. به عنوان نمونه یک ویدیوی تبلیغاتی تجاری عادی نیازمند گرد هم آوردن گروهی از افراد است. اگر در برنامه هر یک از آن‌ها خللی وارد شود، کل تیم معطل باقی خواهد ماند. از نیاز به پرداخت دستمزد به تک تک افراد نباید غافل شد.

اما کاراکترهای درون انیمیشن‌های تبلیغاتی، از شما هزینه‌ای بابت حضورشان دریافت نمی‌کنند! همچنین می‌توانید به تعداد دلخواه، شخصیت به ویدیو اضافه کنید. نکته بسیار مهم دیگری که هزینه ساخت انیمیشن تبلیغاتی در مقایسه با ویدیوهای تجاری عادی را به شدت کاهش می‌دهد، آسودگی در پیاده‌سازی صحنه‌های خاص است. ایجاد برخی شرایط و صحنه‌ها در دنیای واقعی خطرات خاصی را در پی داشته و به سرمایه‌گذاری زیادی نیاز دارد، اما در دنیای انیمیشن، خبری از این محدودیت‌ها نیست.

ایجاد تصویری پایدار از برند

به وسیله استفاده از کاراکترهای کارتونی به عنوان سفیر برند خود، تصویری به یادماندنی در ذهن بیننده ایجاد خواهید کرد. آن‌ها از این به بعد، همیشه این شخصیت تخیلی را به محصولات یا سرویس‌های شما ارتباط خواهند داد. دلیل این اتفاق، همان گیرایی بالای انیمیشن تبلیغاتی است. هر چه ظاهر و سیما، صدا، حرکات بدن و طرز بیان کاراکتر خاص‌تر باشد، نفوذ بیشتری در ذهن بیننده خواهد شد.

پیشنهاد می‌کنیم برای خلق یک کاراکتر، دیوانه‌کننده‌ترین ایده ذهنتان را در نظر بگیرید، چرا که به لطف انیمیشن تبلیغاتی، هر رویایی در فکر شما قابل پیاده‌سازی است. محدوده فکر خود را گسترش داده و از نمونه‌های مشابه (برای الهام‌گیری و نه کپی‌برداری) کمک بگیرید. همانطور که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم، هیچ محدودیتی سد راه افکار شما نشده و قادر به متولد کردن هر کاراکتری هستید.

اثرگذاری بیشتر

بر اساس جدیدترین تحقیقات Crisp Media، ویدیوهای انیمیشنی در مقایسه با تبلیغات ویدیوی عادی، ۴.۵ برابر اثرگذاری بیشتری روی ذهن بیننده دارند! وقتی محتوای ویدیوی در صفحه‌های شخصی یا متعلق به کسب و کارتان در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، ظرفیت جذب مشتری به صورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته را دارا است.

یکی از دلایل تاثیرگذاری بیشتر، کمک به ایجاد تصویری منحصربه‌فرد در ذهن بیننده است. برای تبلیغات ویروسی، محتواهای انیمیشنی و گرافیکی اثرگذارتر ظاهر می‌شوند. منظور از تبلیغات ویروسی، ترغیب شدن بیننده به اشتراک‌گذاری محتوای تبلیغاتی شما است. به این ترتیب متن، تصویر یا ویدیو همینطور دست به دست چرخیده و به سمع و نظر افراد بیشتری می‌رسد.

در ادامه به بررسی تاریخچه‌ای از انیمیشن تبلیغاتی می‌پردازیم. از چه زمان استفاده از انیمیشن در تبلیغات آغاز شد و چرا هنوز به عنوان روشی بسیار پربازده، طرفداران زیادی دارد؟

انیمیشن‌های یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک ابزار موثر در فرآیند آموزش زبان شناخته می‌شوند. این انیمیشن‌ها با ترکیب عناصر تفریحی و آموزشی، فرصتی فراهم می‌کنند تا زبان‌آموزان به صورت غیررسمی و لذت‌بخش با محیط زبان مورد نظر آشنا شوند. از طریق داستان‌ها، شخصیت‌ها، و موقعیت‌های متنوع در این انیمیشن‌ها، زبان‌آموزان قادرند با واژگان، اصطلاحات، و ساختارهای جملات جدید آشنا شوند و از مهارت‌های شنیداری و تلفظ خود بهبود پیدا کنند.

 

به علاوه، انیمیشن‌های یادگیری زبان انگلیسی می‌توانند به تقویت مهارت‌های کلامی و نوشتاری نیز کمک کنند. با تماشای این انیمیشن‌ها، زبان‌آموزان موظف به تفکر در مورد داستان، نقد و تحلیل شخصیت‌ها، و تعامل با دیگر زبان‌آموزان می‌شوند. این فرآیند تعاملی و جذاب، آموزش زبان را به یک تجربه دوسویه تبدیل می‌کند و افراد را ترغیب می‌کند تا به صورت خودجوش و بهترین شکل ممکن به یادگیری زبان بپردازند.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.